Bevezetőnek álljon itt Bogár László elemzése a Széll Kálmán tervről
http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/szellel_szembe_nem_lehet.html
A kérdés ezután jogos: Mi is az a demokrácia? A nép uralma. Két nagyon fontos szó : nép és uralom. Hamvas Béla szerint a nép az égi közösség mása, szellemi uralom alatt él. Tehát égi és közösség. A közösség alapszava pedig Isten.(ugyanúgy Hamvas) Tehát a nép a demokrácia kiindulópontja. És a népnek a szívében kell hordania Istent. Ha ez meg van akkor a nép szellemi uralom alatt él és egyben az uralmat is gyakorolja.
Andrásfalvy Bertalan szerint a református közösségek a kétszáz évvel ezelőtt még számon kérhették a falu lakóját hogy miért nem él jó házasságban. Emberünknek ki kellett állnia a gyülekezet elé és megbánni bűneit. Tehát a nép ügyelt a tagjai tiszta erkölcsös életére. Ugyanezek a közösségek maguk választhatták meg a egyházi vezetőjüket aki kinevezte a plébánost. Ezek a falvak az Osztrák-Magyar Királyságban demokráciában éltek.
Ellenben mi a helyzet most? Bogár László arra világított rá hogy a magyar emberek által megválasztott vezetők így vígy úgy de folyamatosan a nép érdekei ellen cselekedtek. Csökkenteni az államadósságot. Igen ez nagyon fontos. Viszont a mostaniak alapján az államadósság egy nem kis részét áttolják az emberekre. Tehát bár látszólag a nép gyakorolja a hatalmat mégsem tudja érvényesítenie akaratát.
Ami ennél sokkal szomorúbb hogy miért nem tudja képviselni magát? Mert a magyar nép a Hamvasi értelemben nagyon kis számban képviselteti magát. Viszont ez a kis rész nagyon jelentős erővel bír még mindig. Csöndes, de jelentős erővel.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.